Др. Органик Органски серум за очи со гел од полжав 15 ml

Др. Органик Органски серум за очи со гел од полжав 15 ml

1.199 MKD
Шифра на производ: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

​Др. Органик

Органски серум со гел од полжав

15 ml

Helix Aspersa Muller 

-          Смирува

-          Штити

-          Хидрира

 

Серум против стареење

 • Научно докажани ефекти на подмладување за 6 години со 4-неделна употреба
 • Ја обновува кожата и ја подобрува нејзината еластичност
 • Има антиоксидантни заштитни својства
 • Ја хидрира и ја прави кожата помека
 • Помага во забавување на стареењето на клетките на кожата

“На природен начин ги полни и измазнува фините линии и брчките ‘’

 • Клинички докажано дека ја подмладува кожата за 6 години со 4-неделна употреба 
 • Епидермис: епидермалните стем клетки во базалниот слој континуирано го регенерираат епидермалниот слој.
 • Дермис: дермалните стем клетки ја даваат цврстината и еластичноста на кожата.

Серумот за очи со гел од полжав од Др. Органик е комбинација од бројни благотворни органски екстракти со секрет од Helix Aspersa Muller, кој е уникатна супстанца која полжавот ја произведува за да ја регенерира и заштити својата кожа и оклопот кога ќе се оштетат. Нашиот бленд од биоактивни супстанции, како екстракт од лист од маслинка, леван и екстракт од семе од урма во комбинација со секретот од полжав го сочинуваат серумот кој има ефекти против стареење, помага во хидратација, измазнување и штитење на кожата истовремено подобрувајќи го изгледот на брчките.

Биоактивни, природни и органски состојки

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Масло од семе од шафран
 • Маслиново масло
 • Масло од Aleurites moluccana
 • Масло од семки од моринга
 • Витамин Е
 • Екстракт од лист од маслинка
 • Екстракт од семе на урма

Начин на употреба: Нанесете мала количина од серумот на кожата околу очите, втријте го серумот со нежни движења.

Производот не содржи: парабени, натриум лаурил сулфат (SLS), синтетички бои, диетаноламин (DEA), фталати, вазелин, гликоли, бутилиран хидрокситолуен (BHT),  изотијазолинони, минерални масла, силикон.

Овој производ содржи минимум 70% органски супстанции*. Поради природното потекло на состојките бојата и конзистентноста на производот може да варира од серија во серија. Тоа не влијае на квалитетот на производот.

*Освен вода и сол.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS