ПИКНОГЕНОЛ 30мл Спреј за уста

ПИКНОГЕНОЛ 30мл Спреј за уста

890 MKD
Шифра на производ: 311
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Pycnogenol®- уникатна и природно создадена комбинација со константни пропорции на процијанидини, биофлавоноиди и органски киселини со природни антиоксидансни својства.

        Pycnogenol® mouth spray, пакување од 30 ml.

 Употреба: Деца – 2*3 спреја во уста; Возрасни: 3*10 спреја за уста

 

Потекло: Произведено во Финска за Фармаген увоз-извоз ДООЕЛ
 
Pycnogenol® е меѓународно регистрирана трговска марка на Horphag Research Ltd. и е заштитена со патентите #5,720,956 и #6,372,266 во Соединетите Американски Држави.

 

ЕФСА одобрени зравствени тврдења!

                     *СУПЕРАНТИОКСИДАНС, ЗАШТИТА ОД СЛОБОДНИ РАДИКАЛИ

                     *ДОБРО РЕСПИРАТОРНО ЗДРАВЈЕ

Со својата антиоксидантна моќ придонесува за подобрување на следниве состојби во организмот:

 • Респираторни заболувања, астма, намалена честота на опструкции кај деца
 • Ендометриоза
 • Тинитус
 • Заболувања поврзани со циркулацијата на очите
 • Хронична венска и артериска циркулација
 • Кардиоваскуларни заболувања
 • Ментално здравје и когнитивни функции
 • Менструални симптоми и менопауза
 • Дијабетес
 • Поголема издржливост при спортување
 • Дерматолошки индикации
 • Со неговите својства делува како природен COX-2 инхибитор

Интеракција со лекови

 *Умерена при употреба на Pycnogenol® заедно со имуносупресанти, антидијабетици, антиагрегациони и антикоагулантни лекови.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS