Шумливи таблети Остеоџоинт

Шумливи таблети Остеоџоинт

499 MKD
без ДДВ: 475 MKD
Шифра на производ: 06
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОСТЕОЏОИНТ

15 ефервесцентни таблети

  • Со вкус на тропско овошје
  • Нето тежина 82,5 g

ДОДАТОК НА ИСХРАНА ЗА ЈАКИ ЗГЛОБОВИ, ИНТЕГРИТЕТ НА СВРЗНОТО ТКИВО, ЛЕСНО ДВИЖЕЊЕ

Состав: хондроитин сулфат, D-глукозамин сулфат, екстракт од куркума, цинк, бакар, манган, лимонска киселина, натриум карбонат, сорбитол, натриум цикламат, натриум сахарин, арома на тропско овошје, витамин Ц, полиетиленгликол, сок од цвекло во прав.

Содржина

Една ефервесцентна таблета содржи

% ДРД

Глукозамин сулфат (од школки) 

500 mg

 

Хондроитин сулфат 

400 mg

 

Витамин Ц (аскорбинска киселина) 

100 mg

125 %

Екстракт од куркума (Curcuma longa) 

55 mg

 

Цинк цитрат 

5 mg

50 %

Бакар сулфат 

0,5 mg

50 %

Манган сулфат 

0,5 mg

25 %

 
Дневна Референтна Доза во ЕУ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2018. UKION SHOPS