КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - СЕРУМ ЗА ОЧИ ГРАТИС!

КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - СЕРУМ ЗА ОЧИ ГРАТИС!

4.990 MKD
Шифра на производ: 57
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална Понуда! Купете си 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - КРЕМ за лице ГРАТИС!

Регуларна цена на пакетот - 6189 ден.  Сега го добивате по неверојатна цена од 4990 ден.

 

NutraGen Collagen 500 ml

Течен колаген за пиење, со вкус на цреша.

Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали.

Придонесува за: одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули; намалување на замор и исцрпеност; нормално создавање на колаген; нормална функција на имунолошкиот систем; заштита на клетките од оксидативен стрес; нормално функционирање на когнитивната, психолошката и функцијата на нервниот систем; одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса; одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици.

Содржина во доза од 30 ml

Количина

РД*

Колаген Peptan™ (хидролизиран колаген тип од риба вид Tilapia)

10000 mg

-

Хијалуронска киселина

50 mg

-

Витамин Ц

80 mg

100%

Витамин А

800 μg – РД

100%

Витамин Д3

5 μg

100%

Витамин Б2

1,6 mg

114,3%

Витамин Б3

16 mg – NE

100%

Витамин Б5

4 mg

66,67%

Витамин Б6

1,4 mg

100%

Витамин Б7

50 μg

100%

Цинк

10 mg

100%

Бакар

500 μg

50%

*Референтна доза во ЕУ

Содржи засладувачи. Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи. Содржи рибин производ.

Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза. Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина. Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец. Да се чува на места недостапни за деца. Производот е наменет за возрасни.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

 

И

 

​Др. Органик

Органски серум со гел од полжав

15 ml

Helix Aspersa Muller 

-          Смирува

-          Штити

-          Хидрира

 

Серум против стареење

 • Научно докажани ефекти на подмладување за 6 години со 4-неделна употреба
 • Ја обновува кожата и ја подобрува нејзината еластичност
 • Има антиоксидантни заштитни својства
 • Ја хидрира и ја прави кожата помека
 • Помага во забавување на стареењето на клетките на кожата

“На природен начин ги полни и измазнува фините линии и брчките ‘’

 • Клинички докажано дека ја подмладува кожата за 6 години со 4-неделна употреба 
 • ​Епидермис: епидермалните стем клетки во базалниот слој континуирано го регенерираат епидермалниот слој.
 • Дермис: дермалните стем клетки ја даваат цврстината и еластичноста на кожата.

Серумот за очи со гел од полжав од Др. Органик е комбинација од бројни благотворни органски екстракти со секрет од Helix Aspersa Muller, кој е уникатна супстанца која полжавот ја произведува за да ја регенерира и заштити својата кожа и оклопот кога ќе се оштетат. Нашиот бленд од биоактивни супстанции, како екстракт од лист од маслинка, леван и екстракт од семе од урма во комбинација со секретот од полжав го сочинуваат серумот кој има ефекти против стареење, помага во хидратација, измазнување и штитење на кожата истовремено подобрувајќи го изгледот на брчките.

Биоактивни, природни и органски состојки

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Масло од семе од шафран
 • Маслиново масло
 • Масло од Aleurites moluccana
 • Масло од семки од моринга
 • Витамин Е
 • Екстракт од лист од маслинка
 • Екстракт од семе на урма

Начин на употреба: Нанесете мала количина од серумот на кожата околу очите, втријте го серумот со нежни движења.

Производот не содржи: парабени, натриум лаурил сулфат (SLS), синтетички бои, диетаноламин (DEA), фталати, вазелин, гликоли, бутилиран хидрокситолуен (BHT),  изотијазолинони, минерални масла, силикон.

Овој производ содржи минимум 70% органски супстанции*. Поради природното потекло на состојките бојата и конзистентноста на производот може да варира од серија во серија. Тоа не влијае на квалитетот на производот.

*Освен вода и сол.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS