КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - КРЕМА ГРАТИС!

КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - КРЕМА ГРАТИС!

4.990 MKD
Шифра на производ: 55
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална Понуда! Купете си 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - КРЕМ за лице ГРАТИС!

Регуларна цена на пакетот - 6739 ден.  Сега го добивате по неверојатна цена од 4990 ден.

 

NutraGen Collagen 500 ml

Течен колаген за пиење, со вкус на цреша.

Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали.

Придонесува за: одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули; намалување на замор и исцрпеност; нормално создавање на колаген; нормална функција на имунолошкиот систем; заштита на клетките од оксидативен стрес; нормално функционирање на когнитивната, психолошката и функцијата на нервниот систем; одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса; одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици.

Содржина во доза од 30 ml

Количина

РД*

Колаген Peptan™ (хидролизиран колаген тип од риба вид Tilapia)

10000 mg

-

Хијалуронска киселина

50 mg

-

Витамин Ц

80 mg

100%

Витамин А

800 μg – РД

100%

Витамин Д3

5 μg

100%

Витамин Б2

1,6 mg

114,3%

Витамин Б3

16 mg – NE

100%

Витамин Б5

4 mg

66,67%

Витамин Б6

1,4 mg

100%

Витамин Б7

50 μg

100%

Цинк

10 mg

100%

Бакар

500 μg

50%

*Референтна доза во ЕУ

Содржи засладувачи. Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи. Содржи рибин производ.

Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза. Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина. Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец. Да се чува на места недостапни за деца. Производот е наменет за возрасни.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

 

И

 

 

Др. Органик

Органски крем за лице со гел од полжав

50 ml

Кремот од Др. Органик содржи комбинација од уникатен микс од биоактивни, природни и органски состојки како секрет од полжав (Helix Aspersa Muller). Комплексот е богат со протеини, гликолна киселина, колаген и еластин кои самиот полжав ги произведува за регенерација и заштита на сопствената кожа и оклопот кога ќе се оштетат. Комбинацијата на оваа уникатна супстанца со дополнителниот бленд од состојки дава одлични резултати како крем за лице формулиран за брза апсорпција во епидермисот, враќање на природната влажност и ревитализација на кожата, оставајќи чувство на цврстина и хидрираност.

Начин на употреба: Нанесете на кожата.

Биоактивни, природни и органски состојки:

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Шеа путер
 • Какао путер
 • Арганово масло
 • Масло од семки од кајсија
 • Масло од семки од макадамија
 • Масло од авокадо
 • Масло од семки од грозје
 • Масло од семки од калинка
 • Масло од лимета
 • Масло од сладок бадем
 • Витамин Е
 • Масло од семки од сончоглед
 • Екстракт од камилица
 • Екстракт од липа
 • Екстракт од ајдучка трева
 • Екстракт од слатка детелина
 • Екстракт од бел слез
 • Екстракт од лист од слез
 • Масло од егзотична вербена
 • Масло од лимонова трева

 

“Биоактивно откритие во грижата за кожата со органски природни екстракти кои даваат ефективни резултати”....Др. Органик

Производот не содржи: парабени, натриум лаурил сулфат (SLS), синтетички бои, фталати, вазелин, гликоли, диетаноламин (DEA), бутилиран хидрокситолуен (BHT), изотијазолинони, минерлани масла, силикон.

Производот е наменет за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи. Да не се нанесува на оштетена или иритиран кожа. Доколку се јави сензитивност да се прекине употребата. Немојте да го користите овој производ доколку сте алергични или сензитивни на било која од состојките присутни во кремот. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се користи на животни. Да се чува на суво и ладно место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS