КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - ГЕЛ ГРАТИС!

КУПЕТЕ 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - ГЕЛ ГРАТИС!

4.990 MKD
Шифра на производ: 56
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална Понуда! Купете си 2 * NUTRAGEN - Collagen 500ml и добивате 1 * DR. ORGANIC snail - КРЕМ за лице ГРАТИС!

Регуларна цена на пакетот - 6489 ден.  Сега го добивате по неверојатна цена од 4990 ден.

 

NutraGen Collagen 500 ml

Течен колаген за пиење, со вкус на цреша.

Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали.

Придонесува за: одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули; намалување на замор и исцрпеност; нормално создавање на колаген; нормална функција на имунолошкиот систем; заштита на клетките од оксидативен стрес; нормално функционирање на когнитивната, психолошката и функцијата на нервниот систем; одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса; одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици.

Содржина во доза од 30 ml

Количина

РД*

Колаген Peptan™ (хидролизиран колаген тип од риба вид Tilapia)

10000 mg

-

Хијалуронска киселина

50 mg

-

Витамин Ц

80 mg

100%

Витамин А

800 μg – РД

100%

Витамин Д3

5 μg

100%

Витамин Б2

1,6 mg

114,3%

Витамин Б3

16 mg – NE

100%

Витамин Б5

4 mg

66,67%

Витамин Б6

1,4 mg

100%

Витамин Б7

50 μg

100%

Цинк

10 mg

100%

Бакар

500 μg

50%

*Референтна доза во ЕУ

Содржи засладувачи. Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи. Содржи рибин производ.

Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза. Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина. Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец. Да се чува на места недостапни за деца. Производот е наменет за возрасни.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

 

И

 

Др. Органик

Органски гел од полжав за лице и тело

50 ml

Гелот од Др. Органик има хидратантни, смирувачки и ефекти против стареење кои се резултат на извонредните козметички бенефити на полжавот Helix Aspersa Muller, кој произведува уникатна супстанца за регенерација на неговата кожа и оклопот. Во комбинација со алое вера и нашата смеса на биоактивни состојки гелот ефикасно ја хидрира и има благотворно дејство на кожата. Секретот од Helix Aspersa Muller содржи уникатен баланс на благотворни состојки како гликолна киселина, колаген, еластин, алантоин, витамини и минерали.

 

Биоактивни, природни и органски состојки

  • Филтрат од секрет од полжав
  • Сок од лист од алое вера
  • Хијалуронска киселина
  • Екстракт од рогач
  • Масло од егзотична вербена
  • Масло од лимонова трева
  • Масло од лимета

 

“Биоактивно откритие во грижата за кожата со органски природни екстракти кои даваат ефективни резултати”....Др. Органик

Производот не содржи: парабени, синтетички бои, фталати, вазелин, гликоли, изотијазолинони, натриум лаурил сулфат (SLS), минерални масла, силикон, диетаноламин (DEA), бутилиран хидрокситолуен (BHT).

Начин на употреба: После чистење на лицето и вратот, нанесете мала количина од гелот. Откако гелот ќе се апсорбира нанесете ја хидратантната крема.

Напомена: производот е соодветен за вегетаријанци, но не и за вегани.

(Производот содржи секрет од полжав така што полжавот не е повреден при процесот на собирање на секретот)  

Не се вршени тестирања на животни.

Поради природното потекло на состојките бојата и конзистентноста на производот може да варира од серија во серија. Тоа не влијае на квалитетот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS