Купете 1 * NUTRAGEN-collagen и добивате 1 * PYCNOGENOL Спреј за уста 30ml ГРАТИС!

Купете 1 * NUTRAGEN-collagen и добивате 1 * PYCNOGENOL Спреј за уста 30ml ГРАТИС!

2.495 MKD
Шифра на производ: 475
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА! Купете 1 * NUTRAGEN-collagen и добивате 1 * PYCNOGENOL Спреј за уста 30ml ГРАТИС!

Регуларна цена на пакетот - 3385 денари. Сега го добивате по неверојатна цена од 2495 денари.

 

NutraGen Collagen 500 ml

Течен колаген за пиење, со вкус на цреша.

Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали.

Придонесува за: одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули; намалување на замор и исцрпеност; нормално создавање на колаген; нормална функција на имунолошкиот систем; заштита на клетките од оксидативен стрес; нормално функционирање на когнитивната, психолошката и функцијата на нервниот систем; одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса; одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици.

Содржина во доза од 30 ml

Количина

РД*

Колаген Peptan™ (хидролизиран колаген тип од риба вид Tilapia)

10000 mg

-

Хијалуронска киселина

50 mg

-

Витамин Ц

80 mg

100%

Витамин А

800 μg – РД

100%

Витамин Д3

5 μg

100%

Витамин Б2

1,6 mg

114,3%

Витамин Б3

16 mg – NE

100%

Витамин Б5

4 mg

66,67%

Витамин Б6

1,4 mg

100%

Витамин Б7

50 μg

100%

Цинк

10 mg

100%

Бакар

500 μg

50%

*Референтна доза во ЕУ

Содржи засладувачи. Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи. Содржи рибин производ.

 

Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза. Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина. Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец. Да се чува на места недостапни за деца. Производот е наменет за возрасни.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

 

Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

 

Pycnogenol®- уникатна и природно создадена комбинација со константни пропорции на процијанидини, биофлавоноиди и органски киселини со природни антиоксидансни својства.

            

    2. Pycnogenol® Mouth Spray, пакување од 30ml.

              Употреба: Деца 2 * 3 спреја во уста; Возрасни 3 * 10 спреја во уста

    

Потекло: Произведено во Финска за Фармаген увоз-извоз ДООЕЛ
 
Pycnogenol® е меѓународно регистрирана трговска марка на Horphag Research Ltd. и е заштитена со патентите #5,720,956 и #6,372,266 во Соединетите Американски Држави.

 

ЕФСА одобрени зравствени тврдења!

                     *СУПЕРАНТИОКСИДАНС, ЗАШТИТА ОД СЛОБОДНИ РАДИКАЛИ

                     *ДОБРО РЕСПИРАТОРНО ЗДРАВЈЕ

Со својата антиоксидантна моќ придонесува за подобрување на следниве состојби во организмот:

 • Респираторни заболувања, астма, намалена честота на опструкции кај деца
 • Ендометриоза
 • Тинитус
 • Заболувања поврзани со циркулацијата на очите
 • Хронична венска и артериска циркулација
 • Кардиоваскуларни заболувања
 • Ментално здравје и когнитивни функции
 • Менструални симптоми и менопауза
 • Дијабетес
 • Поголема издржливост при спортување
 • Дерматолошки индикации
 • Со неговите својства делува како природен COX-2 инхибитор

Интеракција со лекови

 *Умерена при употреба на Pycnogenol® заедно со имуносупресанти, антидијабетици, антиагрегациони и антикоагулантни лекови.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2021. UKION SHOPS