Др. Органик Органски крем за лице со гел од полжав 50 ml

Др. Органик Органски крем за лице со гел од полжав 50 ml

1.749 MKD
Шифра на производ: 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

 

Др. Органик

Органски крем за лице со гел од полжав

50 ml

Кремот од Др. Органик содржи комбинација од уникатен микс од биоактивни, природни и органски состојки како секрет од полжав (Helix Aspersa Muller). Комплексот е богат со протеини, гликолна киселина, колаген и еластин кои самиот полжав ги произведува за регенерација и заштита на сопствената кожа и оклопот кога ќе се оштетат. Комбинацијата на оваа уникатна супстанца со дополнителниот бленд од состојки дава одлични резултати како крем за лице формулиран за брза апсорпција во епидермисот, враќање на природната влажност и ревитализација на кожата, оставајќи чувство на цврстина и хидрираност.

Начин на употреба: Нанесете не кожата.

 

Биоактивни, природни и органски состојки

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Шеа путер
 • Какао путер
 • Арганово масло
 • Масло од семки од кајсија
 • Масло од семки од макадамија
 • Масло од авокадо
 • Масло од семки од грозје
 • Масло од семки од калинка
 • Масло од лимета
 • Масло од сладок бадем
 • Витамин Е
 • Масло од семки од сончоглед
 • Екстракт од камилица
 • Екстракт од липа
 • Екстракт од ајдучка трева
 • Екстракт од слатка детелина
 • Екстракт од бел слез
 • Екстракт од лист од слез
 • Масло од егзотична вербена
 • Масло од лимонова трева

 

“Биоактивно откритие во грижата за кожата со органски природни екстракти кои даваат ефективни резултати”....Др. Органик

Производот не содржи: парабени, натриум лаурил сулфат (SLS), синтетички бои, фталати, вазелин, гликоли, диетаноламин (DEA), бутилиран хидрокситолуен (BHT), изотијазолинони, минерлани масла, силикон.

Производот е наменет за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи. Да не се нанесува на оштетена или иритиран кожа. Доколку се јави сензитивност да се прекине употребата. Немојте да го користите овој производ доколку сте алергични или сензитивни на било која од состојките присутни во кремот. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се користи на животни. Да се чува на суво и ладно место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS