Др. Органик  Органски гел од полжав за лице и тело  50 ml

Др. Органик Органски гел од полжав за лице и тело 50 ml

1.499 MKD
Шифра на производ: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

 

Др. Органик

Органски гел од полжав за лице и тело

50 ml

Гелот од Др. Органик има хидратантни, смирувачки и ефекти против стареење кои се резултат на извонредните козметички бенефити на полжавот Helix Aspersa Muller, кој произведува уникатна супстанца за регенерација на неговата кожа и оклопот. Во комбинација со алое вера и нашата смеса на биоактивни состојки гелот ефикасно ја хидрира и има благотворно дејство на кожата. Секретот од Helix Aspersa Muller содржи уникатен баланс на благотворни состојки како гликолна киселина, колаген, еластин, алантоин, витамини и минерали.

 

Биоактивни, природни и органски состојки

  • Филтрат од секрет од полжав
  • Сок од лист од алое вера
  • Хијалуронска киселина
  • Екстракт од рогач
  • Масло од егзотична вербена
  • Масло од лимонова трева
  • Масло од лимета

 

“Биоактивно откритие во грижата за кожата со органски природни екстракти кои даваат ефективни резултати”....Др. Органик

Производот не содржи: парабени, синтетички бои, фталати, вазелин, гликоли, изотијазолинони, натриум лаурил сулфат (SLS), минерални масла, силикон, диетаноламин (DEA), бутилиран хидрокситолуен (BHT).

Начин на употреба: После чистење на лицето и вратот, нанесете мала количина од гелот. Откако гелот ќе се апсорбира нанесете ја хидратантната крема.

Напомена: производот е соодветен за вегетаријанци, но не и за вегани.

(Производот содржи секрет од полжав така што полжавот не е повреден при процесот на собирање на секретот)  

Не се вршени тестирања на животни.

Поради природното потекло на состојките бојата и конзистентноста на производот може да варира од серија во серија. Тоа не влијае на квалитетот на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS