Др. Органик Органски серум за лице со гел од полжав 30 ml

Др. Органик Органски серум за лице со гел од полжав 30 ml

1.930 MKD
Шифра на производ: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Др. Органик Органски серум со гел од полжав

30 ml

Helix Aspersa Muller

 • Обновува
 • Смирува
 • Негува

Серум против стареење

 • Ја подобрува хидратацијата за 32% после 4-неделна употреба
 • Дава младешки сјај
 • Има антиоксидантни заштитни својства
 • Помага во забавување на стареењето на клетките на кожата
 • Кожата се чувствува помека, негувана и обновена

“Една од најновите, балансирани комбинации на серуми со ефекти против стареење, возобновувачки и заштитни ефекти“…Др Органик

Серумот за лице со гел од полжав од Др.Органик, содржи секрет од Helix Aspersa Muller, уникатна супстанца богата со протеини, гликолна киселина, колаген и еластин кои се познати по нивните регенеративни својства, го олеснуваат обновувањето на оштетеното ткиво и овозможуваат хидратација на кожата и оклопот на полжавот.

Со комбинирање на овие уникатни супстанции со нашиот бленд од биоактивни, органски и природни состојки како екстракт од лист од маслинка, леван кој е полисахарид и екстракт од семе од урма, создадовме пријатен безмасен серум кој пенетрира длабоко во епидермисот, кој инстантно ја хидрира кожата и ја прави помека, негувана давајќи ѝ младешки сјај.

Биоактивни, природни и органски состојки

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Масло од семе од шафран
 • Маслиново масло
 • Масло од шипка
 • Масло од семки од моринга
 • Масло од авокадо
 • Витамин Е
 • Масло од лимонова трева
 • Екстракт од лист од маслинка
 • Екстракт од семе на урма

 

Начин на употреба: Да се нанесе наутро пред да нанесете хидратантен крем, а навечер откако ќе го нанесете хидратантниот крем.

Производот не содржи: парабени, натриум лаурил сулфат (SLS), синтетички бои, диетаноламин (DEA), фталати, вазелин, гликоли, бутилиран хидрокситолуен (BHT),  изотијазолинони, минерални масла, силикон.

Овој производ содржи минимум 70% органски супстанции*. Поради природното потекло на состојките бојата и конзистентноста на производот може да варира од серија во серија. Тоа не влијае на квалитетот на производот.

*Освен вода и сол.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS