Шумливи таблети Vitaminall

Шумливи таблети Vitaminall

375 MKD
Шифра на производ: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ВИТАМИНАЛ

МУЛТИВИТАМИН со Жен Шен + КоензимQ10

20 ефервесцентни таблети

Со вкус на јагода

Нето тежина 82 g

ДОДАТОК НА ИСХРАНА

СОСТАВ

Една ефервесцентна таблета содржи

% ДРД*

Калциум (како карбонат)

120 mg

15

Магнезиум (како карбонат)

56 mg

15

Витамин Ц (како аскорбинска киселина)

120 mg

150

Екстракт од женшен (Сибирски женшен 0,8% Eleutherosides)

50 mg

-

Витамин Е (како ацетат DL-алфа-токоферол)

12 mg α-ΤΕ

100

Ниацин (никотинамид)

16 mg NE

100

Цинк (како сулфат)

5 mg

50

Железо (како сулфат)

3 mg

22

Пантотенска киселина (како D- калциум пантотенат)

6 mg

100

Коензим Q10 (како убиквинон)

5 mg

-

Витамин Д3 (како холекалциферол)

5 μg

100

Бакар (како сулфат)

0,5 mg

50

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид),

1,4 mg

100

Витамин Б2 (како рибофлавин)

1,4 mg

100

Витамин Б1 (како тиамин мононитрат)

1,1 mg

100

Бета каротен

1 mg

-

Манган како сулфат

300 μg

15

Фолна киселина (како Pteroylmonoglutamic acid)

200 μg

100

Хром (како хлорид)

40 μg

100

Селен (како натриум селенит)

55 μg

100

Биотин (како D- биотин)

50 μg

100

Витамин Б12 (како Cyanocobalamin)

2,5 μg

100

* Дневна Референтна Доза во ЕУ

Упатство за користење: Една ефервесцентна таблета треба да се раствори во 200 ml вода, се зема по една таблета на ден, по можност помеѓу оброците. Не ја надминувајте препорачаната доза. Производот е наменет за возрасни. Производот не ги содржи вообичаените алергени во храната како што се глутен, лактоза, соја. Содржи засладувачи. Бидете сигурни дека безбедносното капаче не е отворено пред употреба. Чувајте го производот на места недостапни за деца. Чувајте го производот на собна температура од 15-30°С.

Производот не е наменет за превенција, терапија или лекување на заболувања и не ја заменува вообичаената исхрана.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

 

Произведен во Германија за ISO PLUS S.A.

236, Syngrou Ave., 176 72 Athens, Greece T +30 210 95 79 707

www.healthyme.gr

 

Увозник за Р. Македонија: ДПТУ ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

Ул.9-ти Мај 22Б/2 , 1000 Скопје, Р. Македонија, Тел. 02/2457552

www.pharmagen.mk

 

Број на дозвола за увоз од АХВ: 18-857/4 од 11.03.2016 год.

Рокот на употреба и серискиот број се означени на дното на пакувањето.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS