Шумливи таблети Остеоџоинт

Шумливи таблети Остеоџоинт

499 MKD
Шифра на производ: 06
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ОСТЕОЏОИНТ

15 ефервесцентни таблети

Со вкус на тропско овошје

Нето тежина 82,5 g

ДОДАТОК НА ИСХРАНА

 

 

Состав

Една ефервесцентна таблета содржи

% ДРД*

Глукозамин сулфат (од школки)

500 mg

 

Хондроитин сулфат

400 mg

 

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

100 mg

125 %

Екстракт од куркума (Curcuma longa)

55 mg

 

Цинк цитрат

5 mg

50 %

Бакар сулфат

0,5 mg

50 %

Манган сулфат

0,5 mg

25 %

* Дневна Референтна Доза во ЕУ

Упатство за користење: Една ефервесцентна таблета треба да се раствори во 200 ml вода, по можност заедно со храна, се зема по една таблета на ден. Не ја надминувајте препорачаната доза. Производот е наменет за возрасни. Производот не содржи глутен, лактоза, соја. Содржи засладувачи и морска храна. Да не се конзумира од лица алергични на морска храна. Бидете сигурни дека безбедносното капаче не е отворено пред употреба. Чувајте го производот на места недостапни за деца. Чувајте го производот на собна температура од 15-30°С.

Производот не е наменет за превенција, терапија или лекување на заболувања и не ја заменува вообичаената исхрана.

Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.

 

Произведен во Германија за ISO-PLUS S.A.

236, Syngrou Ave., 176 72 Athens, Greece T +30 210 95 79 707

www.healthyme.gr

 

Увозник за Р. Македонија: ДПТУ ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ

Ул.9-ти Мај 22Б/2 , 1000 Скопје, Р. Македонија, Тел. 02/2457552

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS