Др. Органик Органска хидратантна маска со гел од полжав (една ќесичка)

Др. Органик Органска хидратантна маска со гел од полжав (една ќесичка)

199 MKD
Шифра на производ: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

 

Др. Органик

Органска хидратантна маска со гел од полжав

20 ќесички x 10 ml

Интензивен ефект против стареење

Хидратантна маска за лице

Helix Aspersa Muller

-          Подмладува

-          Прочистува

-          Хидрира

 

Биоактивни, природни и органски состојки

 • Филтрат од секрет од полжав
 • Сок од лист од алое вера
 • Масло од семе од јојоба
 • Масло од семки од макадамија
 • Кокосово масло
 • Масло од сладок бадем
 • Масло од семки од кајсија
 • Витамин Е
 • Масло од семки од сончоглед
 • Аминокиселини
 • Витамин Б5
 • Екстракт од камилица
 • Екстракт од слатка детелина
 • Екстракт од лист од слез
 • Екстракт од липа
 • Екстракт од ајдучка трева
 • Екстракт од бел слез
 • Екстракт од лист од тегавец
 • Екстракт од Artemisia umbelliformis
 • Масло од егзотична вербена
 • Масло од лимонова трева
 • Масло од лимета

Хидратантната органска маска од Др. Органик содржи секрет од полжав (Helix Aspersa Muller) кој самиот полжав го произведува за регенерација и заштита на сопствената кожа и оклопот кога ќе се оштетат. Во комбинација со нашата смеса на биоактивни, природни и органски масла и екстракти, оваа прочистувачка и подмладувачка маска пенетрира длабоко во порите на епидермисот, ефикасно го отстранува вишокот на маснотија и нечистотии, а истовремено помага во стимулирање на продукцијата на нови клетки. Оваа хидратантна маска е извонреден третман за убавина кој придонесува кожата да се чувствува интензивно прочистена, обновена и блескава на изглед.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Pharmagen © 2019. UKION SHOPS